Ziņas

Aicina iestādes un biedrības piedalīties Brīvprātīgā darba dienās

Liepāja, 18.07.2017.

Lai veicinātu izpratni par brīvprātīgo darbu, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija līdz 22. septembrim aicina pieteikties valsts un pašvaldības iestādes, kā arī biedrības, kas būtu gatavas Brīvprātīgā darba dienās nodarbināt brīvprātīga darba interesentus. Brīvprātīgā darba dienas Liepājā notiks no 12. līdz 14. oktobrim.

Pasākumu organizē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija sadarbībā ar Liepājas "Europe Direct" informācijas centru, lai palīdzētu iestādēm un brīvprātīgajiem rast ceļu vienam pie otra un lai sekmētu ilgtermiņa sadarbības izveidošanos starp abām pusēm.

Brīvprātīgā darba mērķis ir stiprināt iestāžu un brīvprātīgo sadarbību ikdienā. Liepājnieki jau astoto reizi tiek aicināti aktīvi iesaistīties brīvprātīgā darba dienās un gūt jaunu pieredzi.

Ja vēlaties atbalstīt Brīvprātīgā darba dienas, lūdzam atsūtīt informāciju ar aprakstu par brīvprātīgā darba veidu:

veicamā darba apraksts;
vēlamais cilvēku/brīvprātīgo skaits;
kurā no dienām iespējams veikt brīvprātīgo darbu;
kurā laikā (ja tas ir ierobežots/konkrēts laiks);
kādas prasības tiek izvirzītas brīvprātīgajam (vecums, pieredze u.c.);
kontaktpersonas vārds, uzvārds, e-pasta adrese, telefona nr.

Informācija jānosūta līdz 22. septembrim uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . Papildu informācija: Kristīne Zabe, mob. nr. 29127069.

Iedzīvotāji brīvprātīgajam darbam varēs pieteikties no 25. septembra līdz 9. oktobrim pašvaldības mājas lapā izvēloties sev interesējošo iestādi un piemērotāko veicamo darbu.

   

Nodrošināt Erasmus+ finansējumu ilgtermiņā

Liepāja, 15.09.2017.

Būtisks finansējuma palielinājums ļautu atraisīt Erasmus+ potenciālu, bet reģionālā vai sociālā fona piesaiste ļautu palielināt programmas dalībnieku stipendijas.

Pieņemtā rezolūcijā Parlaments norāda, ka Erasmus+ programma pēc 2020. gada būtu ievērojami jāizvērš, lai tā aptveru pēc iespējas plašāku sabiedrību. Tāpēc jāpalielina pieejamais finansējums, turklāt tas jāizmanto stratēģiskāk.

Debašu laikā deputāti norādīja, ka līdzekļu trūkuma dēļ daudz augstvērtīgu projektu varētu palikt neīstenoti. Viņi iebilda pret ieceri Erasmus+ paredzēto finansējumu novirzīt citām iniciatīvām, piemēram, Eiropas Solidaritātes korpusam.

Lasīt sīkāk:http://www.europarl.europa.eu/latvia/lv/jaunumi/2017/septembra_jaunumi/erasmus.html

   

Klimata pārmaiņas: deputāti atbalsta lielāku mežu lomu CO2 mazināšanā

Liepāja, 13.09.2017.

EP deputāti trešdien atbalstīja plānu, kas paredz mazināt klimata pārmaiņas, palielinot mežu spēju absorbēt ogļskābo gāzi.

Likumdošanas priekšlikums nosaka, ka ES valstīm jāizlīdzina mežsaimniecības, aramzemes un ganību apsaimniekošanas radītie CO2 izmeši, veicinot to absorbēšanu. CO2 jeb ogļskābo gāzi absorbē, piemēram, meži.

Deputāti arī uzskata, ka dalībvalstīm saskaņā ar ES ilgtermiņa mērķiem un Parīzes klimata vienošanos būtu jānodrošina lielāka CO2 uzņemšanas jauda, lai 2030.gadā tā pārsniegtu izmešu apjomu.

Lasīt sīkāk:http://www.europarl.europa.eu/latvia/lv/jaunumi/2017/septembra_jaunumi/mezi.html

 

   

Situācija Eiropas Savienībā: izdarīsim visu iespējamo, lai īstenotu vērienīgus nākotnes plānus

Liepāja, 13.09.2017.

Politiskās grupas trešdien debatēs par situāciju ES atzinīgi novērtēja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera vērienīgās ieceres spēcīgas un vienotas Eiropas 2025 izveidei.

Stabili budžeti, rekordaugsta nodarbinātība un ekonomikas atlabšana pavērusi iespēju veikt vērienīgas ES reformas, nodrošinot brīvību, vienlīdzīgas tiesības un likuma varu, sacīja Ž.K.Junkers.

EK priekšsēdētājs iepazīstināja ar plāniem izveidot Eiropas finanšu ministra amatu, kā arī veikt izmaiņas legālās migrācijas, kiberdrošības, darba ņēmēju brīvību un tiesību, starptautiskās tirdzniecības un Aizsardzības savienības jomās. Parlamentam un Padomei par tiem būtu jālemj vēl pirms pilnvaru laika beigām. Ž.K.Junkers uzskata, kapar Eiropas Komisijas un Padomes priekšsēdētājiem būtu jākļūst spēcīgākajiem kandidātiem, kas tiks ievēlēti 2019. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Lasīt sīkāk:http://www.europarl.europa.eu/latvia/lv/jaunumi/2017/septembra_jaunumi/soteu.html

   

1 lapa no 259