Ziņas

Pilotē dronu droši un tiesiski

Jēkabpilī, 16.08.2017

1710x1710-makets-v100-01

   

Aicinām piedalīties paneļdiskusijā: Līderis vai vadītājs NVO sektorā?

Jēkabpilī, 16.08.2017

AAEAAQAAAAAAAAdUAAAAJDE5NzlhYzc3LTgzMGEtNGRkMC1iMDA3LWQ2OTEwODkwNWNkYQ

Pirmdien, 21.augustā plkst.14.00 bijušajā bērnudārzā “Zvaigznīte” Jaunajā ielā 39i, kur tagad vietu radis biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” Dienas centrs “Kopā būt”, aicinām uz paneļdiskusiju “Par līderību NVO sektorā”.

Kādam jābūt līderim, kas pārstāv nevalstisko sektoru? Vai vispār mums nepieciešami līderi? Un kādi? Vai līderis un vadītājs – tas ir līdzvērtīgi? Līderisms attīsta vai gremdē pilsonisko aktivitāti? Līderis un “mūžīgais otrais cilvēks” kā komanda: vai šāds modelis darbojas? – u.c.ir jautājumi, uz kuriem diskusijas gaitā kopā ar diviem ekspertiem un gudru diskusijas vadītāju meklēsim atbildes.

AICINĀM NEVALSTISKĀ SEKTORA PĀRSTĀVJUS PIEDALĪTIES, īpaši biedrību vadītājus un biedrību “otros cilvēkus”, jauniešus, kas vēlētos kādreiz dibināt vai vadīt NVO! Labāk iepriekš pieteikties pa tālr.65220097 vai 29449622  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  !

AICINĀM PIEDALĪTIES PAŠVALDĪBAS IESTĀŽU VADĪTĀJUS UN/VAI DELEĢĒTOS PĀRSTĀVJUS, DEPUTĀTUS!

Diskusiju vadīs Latvijas Psihoterapeitu biedrības valdes loceklis, Latvijas Gešlaltterapijas biedrības dibinātājs un valdes loceklis Agris Grava.

A.Pleiko
Biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”

   

Romas līguma 60. gadadienai veltītā ceļojošā izstāde Jēkabpilī

Jēkabpilī, 09.08.2017

Untitled

Atzīmējot Romas līgumu parakstīšanas 60. gadadienu, šogad visā Latvijā būs skatāma ceļojošā izstāde „Arvien ciešāka savienība. Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai”. Tajā aplūkojami dokumenti, fotogrāfijas un citas liecības par Eiropas Savienības (ES) izveidi un attīstību no pagājušā gadsimta 50. gadiem līdz mūsdienām.

Laikā no 15. Augusta līdz 30. augustam izstāde būs skatāma Jēkabpilī, Jēkabpils pilsētas bibliotēkā, Vecpilsētas laukumā 3c.Aicinām pilsētniekus, novada iedzīvotājus un viesus izmantot šo izdevību un iepazīties ar izstādes ekspozīciju.

Atskatoties vēsturē, sešām valstīm vienojoties par ciešāku sadarbību, 1957. gada 25. martā Romā tika nodibināta Eiropas Ekonomikas kopiena (EEK) jeb kopējais tirgus, kas kļuva par vēlākās ES stūrakmeni. Šogad ar pasākumiem visā ES tiek atzīmēta Romas līgumu parakstīšanas 60. gadskārta.

Izstādē vēsturiskas brošūras, tiesas spriedumu titullapas, juridiski dokumenti, institūciju vadītāju vēstules, preses izdevumi un fotogrāfijas ataino EEK tapšanu, Romas, Māstrihtas, Amsterdamas, Nicas un Lisabonas līguma izveidi un ratificēšanu, iekšējā tirgus, Muitas savienības, Šengenas zonas izveidi un ceļu uz vienoto valūtu. Tāpat izstādē dažādos materiālos skaidrota ES sociālā dimensija un Eiropas pilsoniskums, Eiropas sociālās politikas veidošana un Eiropas lomu pasaulē.

Izstāde Latvijā savu ceļojumu sāka LR Saeimā, kur tā bija skatāma marta sākumā. Līdz pat 2017. gada beigām tā apceļos Latviju, piestājot Jelgavā, Saldū, Ventspilī, Jēkabpilī, Madonā, Daugavpilī, Rēzeknē, Cēsīs un Rīgā. Aktuālā informācija par izstādes ceļojumu tiks publicēta arī www.esmaja.lv.  Izstādes izvietošanu Latvijā koordinē Eiropas Komisijas pārstāvniecība un ES māja Rīgā.

Izstādi organizē ES vēstures arhīvi, Eiropas Universitātes institūts Florencē, Itālijā, sadarbībā ar Eiropas Savienības padomi, Eiropas Parlamentu,  Eiropas Komisiju, Itālijas valdību un ziņu aģentūru “ANSA”.

   

Eiropas Komisija atklāj jaunu Eiropas Savienības balvu

Jēkabpilī, 08.08.2017

irs 1

Eiropas Komisija atklāj jaunu Eiropas Savienības (ES) balvu "Altiero Spinelli Prize for Outreach: Spreading Knowledge about Europe", kas apbalvos ieguldījumus zināšanu par Eiropu veicināšanā.

Itālijas politiķis Altjero Spinelli bija viens no Eiropas Savienības dibinātājiem. Viņa vadībā tika izvirzīts Eiropas Parlamenta priekšlikums noslēgt līgumu par federālu Eiropas Savienību — tā dēvētais “Spinelli plāns”. Eiropas Parlaments to pieņēma 1984. gadā ar pārliecinošu balsu vairākumu, tas bija arī būtisks iedvesmas avots ES līgumu nostiprināšanai astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados.

Balva tiks pasniegta par nozīmīgu ieguldījumu zināšanu veicināšanā par:

  • ES radīšanu
  • ES vēsturi
  • ES pilsoņu ieguvumiem
  • pilsoņu izpratni par ES
  • kā arī uzticību ES stiprināšanā

Kopā tiks pasniegtas 22 balvas:

  • 6 pirmās vietas naudas balvas (50 000 EUR)
  • 6 otrās vietas balvas (30 000 EUR)
  • 10 trešās vietas balvas (17 000 EUR)

Atbilstīgie pretendenti ir fiziskas personas (viena persona vai grupa), kurām ir vismaz maģistra grāds un kurām ir saistības ar juridisku iestādi - akadēmisku institūciju, NVO, uzņēmumu u.tml.

Šī gada pieteikumu iesniegšana risinās 2 kārtās. Pirmās kārtas termiņš ir 16. augusts, otrās kārtas - 2. oktobris.

Plašāk ŠEIT

   

1 lapa no 74