Ziņas

Miķeļdienas gadatirgus Jēkabpilī

Jēkabpilī, 20.09.2017

21587037 1488061207945142 1430619772584924389 o

   

Jēkabpils pilsētā norisināsies Eiropas mobilitātes nedēļai veltīti pasākumi

Jēkabpilī, 20.09.2017

eir-n

EIROPAS MOBILITĀTES NEDĒĻA ir Eiropas Komisijas iniciētā sabiedrības informēšanas kampaņa, kas norisināsies laikā no 2017.gada 16. līdz 22. septembrim.

Tās mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, lai risinātu Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – mazinātu satiksmes sastrēgumus un atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu pilsētās, mudinātu pārvietoties ar velosipēdu un kājām, uzlabojot eiropiešu dzīves un apkārtējās vides kvalitāti.

Šī gada EIROPAS MOBILITĀTES NEDĒĻA 2017 kampaņas sauklis ir “PĀRVIETOJIES GUDRĀK, DZĪVO LABĀK!”.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība, lai popularizētu Eirpopas Mobilitātes nedēļas kampaņu 2017.gada 22. septembrī organizēs akciju “Diena bez auto”– dienas laikā atbrīvojot ielu, ielas posmu vai laukumu gājējiem, riteņbraucējiem vai sabiedriskajiem transportiem un slēdzot satiksmi citiem motorizētiem transportlīdzekļiem.

Eiropas Mobilitātes nedēļās laikā no 2017.gada 16. līdz 22.septembrim tiks īstenoti ikgadējai tēmai “ Pārvietojies gudrāk, dzīvo labāk!” veltīti pasākumi un aktivitātes, kurās piedalīties varēs jebkurš interesents.

Eiropas Mobilitātes nedēļās laikā no 2017.gada 16. līdz 22.septembrim ikviens autovadītājs aicināts mainīt savus pārvietošanās paradumus un mainīt pārvietošanās līdzekļus - pārvietoties ar kājām, velosipēdiem vai citiem pārvietošanās līdzekļiem, kuri neizmanto fosilo degvielu, kā arī izmantot sabiedrisko transportu. Ikviens aicināts uz darbu un ikdienas gaitās doties ar velosipēdu un piedalīties akcijā „Ar velo uz darbu”.

   

Jēkabpils pilsētas pašvaldībai izsaka pateicību par dalību Eiropas kultūras mantojuma dienās

Jēkabpilī, 18.09.2017

dsc-1021

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis saņēmis Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Zemgales reģionālās nodaļas vadītājas, galvenās valsts inspektores Elvīras Mantrovas pateicības vēstuli par Jēkabpils pilsētas pašvaldības dalību Eiropas kultūras mantojuma dienās 2017.

Vēstulē E. Mantrova raksta: “Šī gada 9.un 10.septembrī ir aizvadītas tradicionālās Eiropas kultūras mantojuma dienas, kuras Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija organizē sadarbībā ar pašvaldībām un kultūras mantojuma objektu īpašniekiem. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Zemgales reģionālā nodaļa augsti novērtē sadarbību un pateicas pašvaldībai un tās komandai - pasākumu organizatoriem, objektu īpašniekiem, sabiedriskajām organizācijām, muzeju, tūrisma un kultūras speciālistiem, kas nodrošināja pasākumu norisi, to saturīgumu un viesmīlīgo gaisotni”.

Par godu Eiropas kultūras mantojuma dienām 9.septembrī pie Jēkabpils Tautas nama notika āra fotogrāfiju izstādes atklāšana- “1937.gads. Atklāts Jēkabpils Aizsargu nams”. Izstādē atainotas vēsturiskas Aizsargu nama lielformāta fotogrāfijas un īsa informācija par Jēkabpils Aizsargu nama vēsturi.

Šogad Eiropas kultūras mantojuma dienas bija veltītas Latvijas vēsturei – vēsturisku notikumu vietām. Visā Latvijā pasākumi norisinājās vairāk nekā 60 vēsturisku notikumu vietās, kas pārstāvēja Latvijas vēstures gaitu no akmens laikmeta līdz 20.gadsimta dramatiskajiem notikumiem. 

   

Aicina pieteikties Jēkabpils jauniešu domes sastāvam

Jēkabpilī, 13.09.2017

photo

Jēkabpils pilsētas pašvaldība aicina pieteikties jauniešus, kuri vēlas darboties Jēkabpils jauniešu domē. Pieteikšanās izsludināta atbilstoši Jēkabpils jauniešu domes nolikumam.

Jēkabpils jauniešu dome ir Jēkabpils pilsētas domes izveidota institūcija ar mērķi sekmēt pašvaldības jauniešu sadarbību, pieredzes apmaiņu un iniciatīvas darbā ar jaunatni.

Pieteikties aicinām jauniešus vecumā no 15 līdz 25 gadiem no pilsētas skolām, skolēnu pašpārvaldēm, jauniešu iniciatīvu grupām, jaunatnes organizācijām, kā arī studējošos, augstskolu pabeigušos un citus jauniešus, kuri vēlas aktīvi darboties Jēkabpils jauniešu domē. Pārstāvjus, darboties Jauniešu domes sastāvā, var izvirzīt arī Jēkabpils pilsētas izglītības iestāžu skolēnu pašpārvaldes, jauniešu iniciatīvu grupas un jaunatnes organizācijas.

Pieteikties jauniešu domes sastāvam iespējams līdz 2017.gada 20. septembrim, iesniedzot Jēkabpils pilsētas pašvaldībā iesniegumu, kā arī pievienojot motivācijas vēstuli. Pieteikumus aicinām iesniegt Jēkabpils pilsētas pašvaldības Vienas pieturas aģentūrā vai pa e-pastu  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Nepieciešamības gadījumā tiks organizēta jauno Jēkabpils jauniešu domes locekļu atlase intervijas veidā.

Informāciju sagatavoja:

Jēkabpils pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļa

   

1 lapa no 76